GENETİĞİMİZİN OLUMSUZLUKLARINDAN "BESLENME DEĞİŞİKLİĞİ" İLE KURTULMAK MÜMKÜNDÜR...

                                                             

Genlerimiz tabiki, vucüt fonksiyonlarımızın nasıl çalışacağını kontrol etmenin yanında aksaklıkların ve hastalıkların sebebidirler. 


Fakat bilim insanlarının yaptığı süpriz bir keşif sonucu, genlerimizin sağlığımızın kalıplaşmış ve değişmez belirleyicileri olmadıkları ortaya çıkmıştır. Aksine, genetik mirasımızı ve genlerimizin çalışma şeklini geliştirebiliriz. 


Basitçe söylersek, hastalıklara neden olan genetik defektleri ve yaşa bağlı genetik hasarları, yeme alışkanlıklarımızla, takviye besinlerle ve diğer hayat tarzı geliştirmeleriyle iyileştirebiliriz.
Bu kulağa ne kadar inanılmaz gelse de, genlerimizin davranışlarını değiştirebilme olanağı, nutri-genomik(genetik beslenme bilimi) konseptin doğru kullanımını ile oluşturulabilir. 


Büyük çaptaki araştırmalar açıkça göstermektedir ki genlerinizin normal işleyişi iyi bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzına bağlı olarak değişmektedir.Bu araştırmadaki programları uygulayarak, daha sağlıklı genler ortaya çıkarabilir, yaşlanma sürecini yavaşlatabilir(daha genç hissederek hatta görünerek) ve hemen hemen her hastalığa karşı yakalanma risklerinizi azaltabiliriz. Bunlar,zannedildiğinin aksine pratik ve basit uygulanabilir tavsiyelerden ibarettir.
www.drmuratbas.com