OZONLU PRP İLE KENDİ KANINIZ KENDİ İLACINIZ OLUYOR

                                                    
 
                                                  
 www.drbeytiyebas.com

     0224 233 2828


PRP daha doğal ve kolay bir yöntem arayıp,cilt gevşekliğini çözmek isteyen daha parlak,canlı, yenilenmiş bir cilde sahip olmak isteyenlere önerdiğimiz şahane bir tedavi.

Tamamen acısız bir yöntem ve sizi sosyal hayattan,işiniz gücünüzden ayırmıyor .

 Sizden alınacak azıcık kan ,kocaman bir fayda olarak yüzünüze ,elinize yada vücudunuzda yıprandığını düşündüğünüz her yere mucize olarak geri dönüyor.


PRP özellikle son yıllarda  giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış yeni ve doğal bir tedavidir. Başlangıçta daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı kullanılmış olsa da son dönemlerde özellikle kas iskelet sistemi hastalıklarında , yara iyileşmesinde ,saç dökülmesinde de kullanılmaya başlamıştır.

PRP ingilizce “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup, trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir. Bu yöntemde ilaç hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır.

PRP nasıl elde edilir ?
Hastadan yapılacak uygulamaya göre yaklaşık 10-20 cc kadar kan alınır. Bu kan özel olarak bu iş için hazırlanmış sistemlere konarak belli işlemlere tabi tutulur. Hastanın kan hücreleri dibe çöktürülüp üst kısımda trombositten zengin bir plazma sıvısı elde edilir.


Biz elde ettiğimiz  PRP solüsyonunu ayrıca ozonluyoruz.  PRP  solüsyonu ozonlandığında trombositleri daha çok aktive etmekte, aynı zamanda aktive olmuş trombositlerden daha çok büyüme faktörü açığa çıkmakta,  PRP uygulamasının etkisini çok daha fazla arttırmaktadır.

PRP vücutta nasıl etki eder?
Trombositler normalde insan kanında bulunan, kanın pıhtılaşmasını  sağlayan elemanlar  olup içeriğinde büyüme faktörü ve bazı doğal koruyucu maddeler içerir. Trombositten zenginleştirilmiş plasma sıvısı doğal bir ilaç gibi etki gösterir. Yaralanmanın ve zedelenmenin olduğu tendon kıkırdak gibi yapıların iyileşmesini hızlandırır.Plazma içinde konsantre olarak bulunan trombositler (plateletler )cilde enjekte edildiğinde bunların içerisinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

Vücudumuzda  bir bölge hasarlandığında o bölgede büyüme faktörleri ve kök hücreler salınır ve iyileşme süreci başlar.Bundan yararlanmak için   estetik amaçlı PRP uygularken dermaterapi olarakta adlandırdığımız mikroiğneleme yöntemini beraber kullanıyoruz.
                                                                      ESTETİK AMAÇLI OZONLU PRP UYGULAMALARI

Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.
 -Yüzde ve vücutta lifting sağlar
- peeling gibi uygulamalardan sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlar
- Deride oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlar
- İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlar
- Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.
Uygulamadan birkaç gün  sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar.21 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.
                                                                TEDAVİ AMAÇLI OZONLU PRP UYGULAMALARI

Diz kireçlenmelerinde görülen kıkırdak zedelenmeleri ve aşınmalarında (Gonartroz)
Kronik tendinitlerde (tenisçi dirseği, golfçü dirseği)
 Tendon yaralanmalarında (aşil tendiniti, adduktor tendinit, sporcu yaralanmaları,omuz tendon yırtıkları)
Bağ yaralanmaları,topuk dikeninde
Meniskus yaralanmalarında
İyileşmeyen yaralarda
Saç dökülmelerinde  ve pek çok hastalığın tedavisinde PRP tedavisi uygulanıyor.
                                                                       PRP yavaş ama kalıcı tedavi sağlayabilmektedir. PRP tedavisi bir tür “ağrıyı baskılama” tedavisi olmayıp direk olarak hastalığı tedavi etmeye yöneliktir. PRP enjeksiyonlarından sonra birkaç hafta içinde iyileşme belirtileri gözlenirken ağrı yavaş yavaş azalarak haftalar içinde iyileşiyor.
                                                                        


 Herhangi bir yan etkisi olmayan PRP tedavisinde hastanın kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji, hastalık bulaşma riski, doku uyuşmazlığı riski de bulunmuyor.

Trombosit sayıları yeteri kadar yüksek olmayanlara,kanser tedavisi görenlere ve aktif enfeksiyon geçiren kişilere  PRP uygulanmaması gerekiyor.