YAŞLANMAK İÇİN DAHA ÇOK VAKTİN VAR

                                                              
Yaşlanmayı kimse istemez. Yaşlandıkça sağlık sorunlarınızı daha güç atlattığınızı ve bu sorunlarınızla daha zor baş edebildiğinizi, hastalıkla geçen günlerinizin daha çok uzadığını hissedersiniz. Yürümenizde, işitmenizde, anlama ve anlatma yeteneklerinizde, hareket ve kuvvet özgürlüğünüzde sinsice ilerleyen bir azalma yaşam keyfinizi tehdit etmeye başlar. Siz yaşlandıkça sevinçleriyle ve sorunlarıyla evinizi dolduran çocuk çığlıkları birer birer uçup gitmeye başlamıştır. Dostlarınız, yaşıtlarınız, arkadaşlarınız başka dünyaların dönülmez yolculuklarına çıkmaktadır. Pek hoşlanmasanız da yaşlandıkça bedensel görünümünüz de değişmektedir: boyunuz kısalmakta, cildiniz kırışmakta, saçlarınız beyazlamakta ya da dökülmektedir. 

Daha da kötüsü unutkanlık, cinsel güç kaybı keyfinizi fevkalade kaçırmaktadır. Uyku sorunları, yorgunluk yavaş yavaş yaşamınızın bir parçası haline gelmektedir.
 Kolesterol yüksekliği, hipertansiyon sağlığınızı tehdit etmekte, kan şekerinizdeki oynamalar, ürik asit yüksekliği, böbrek ve karaciğer fonksiyonları azalması gibi sorunlarla daha çok uğraşmaktasınız.

 Bağışıklık sisteminiz zayıflamış, kansere ve enfeksiyonlara karşı duyarlılığınız artmıştır. Romatizmal sorunlar gündüz yürüme güçlükleriyle, geceleri de eklem ağrılarıyla yaşam keyfinizin başlıca düşmanı haline gelmiştir. Hiç kimse böyle bir tablonun ne bütünü ne de bir parçası veya dekoru olmak istemez.
www.drmuratbas.com