DİYABET HASTALIĞI VE OZON TEDAVİSİ

                                                                       


Diyabet,yani şeker hastalığı  yaşam boyu süren, gerektiği gibi kontrolü yapılmaz ise kısa ve uzun vadede vücutta  ciddi hasarlara yol açabilen bir hastalıktır.
Kanda yükselen şeker, başta damarlar olmak üzere sinirler ve diğer bütün organlarda birikime neden olur. Damar duvarı yıllar içinde daralmaya başlar, dokuların ve organların kanlanması bozulur  ve sonuçta şeker hastalığının bildiğimiz sonuçları ortaya çıkmaya başlar.

-öncelikle damarları genişleterek kan dolaşımını arttırır.
-Ozon, şekerin  hücre içine girişini arttırır. Bu durum hem kandaki şeker seviyesini azaltır hem de hücrelerin enerji ihtiyaçlarını karşılar.
- Ozon dokulara oksijen sağlayarak dokulardaki oksijen eksikliğini giderir.
-Ozon tedavisinin ardından hücrelerde insülin direnci düşer, sonuçta  kan şekeri düşmeye başlar.
 Kan şekeri düzenli hale geleceği için bazı hastalarımızda kullanılan insulin dozlarını yeniden düzenlemek gerekebilir.
-Şeker hastalığı  sonucu oluşan ayak yaraları, ozon tedavisinin etkisiyle kan dolaşımı arttığı için hızla iyileşmektedir. Ozon tedavisi sadece şeker hastalığına bağlı  değil, diğer tüm dolaşım bozukluklarına bağlı gelişen yaralarda da çok etkilidir.
-Ozon tüm bakteri, mantar ve virüslere karşı etkili olduğundan özellikle şeker hastalarında sıkça görülen idrar yolları ve cilt enfeksiyonlarında ozon tedavisi ve ozonlu yağın  kullanımı  enfeksiyon kontrolünü sağlar.


-Ozon tedavisi sonucu vücudumuza giren ozon-oksijen karışımı, öncelikle damarları genişleterek kan dolaşımını arttırır  sinir harabiyetine bağlı ayaklarda uyuşma ve hissizlik azalır .
- Vücudumuzda asidik ortamı azaltır, bağışıklık sistemini aktive ettiğinden vücut direncini arttırır.

Ozon tedavisi, enerji veren, asit ortamı azaltan, anti-oksidan sistemi  ve  bağışıklık sistemini aktive eden, metabolik düzenleyici etkisiyle  tüm  dünyada şeker hastalığı  tedavisinde çok yaygın kullanılmaktadır.