GECELERİ OKSİJEN ÜRETEN BİTKİLER
          Yeterli miktarlarda bu üç bitki ile  kapalı bir kutuya girseniz, dışarıdan hiç bir hava akımına ihtiyaç duymaksızın yaşayabilirsiniz.
Günümüz hava koşullarının, özellikle kış aylarında, kötüleştiği kaçınılmaz gerçektir. Çocuklarımızı sigara dumanından korusak bile, bacalardan veya arabalardan çıkan dumanlardan korumamız mümkün olmuyor. Evlerimizde yer bulacak, aşağıda listelenen, üç bitkinin kanınızdaki oksijen miktarını arttırmak ile birlikte, sağlığınıza, üretkenliğinize ve toplam yaşam kalitenize de faydası çok olacaktır.

Paşa Kılıcı (Sansevieria Trifasciata)
Bugüne dek Kılıç diye bildiğim bu bitkinin 1 metreyi geçtiğinde ev aldırdığına inanırdık. Evi umursamaz oldum: mevcut evimde oksijen üretiyormuş, bu çok daha önemli. Oksijen üretimini gece saatlerinde yaptığından yatak odalarına yerleştirilmeye çok uygun. Kişi başı 6-8 adet kalça boyunda Paşa Kılıcı size uykunuzda rahat bir nefes aldıracaktır.

Salon Sarmaşığı (Epipremnum aureum)
Ülkemizde salon sarmaşığı olarak adlandırılan bu bitkiyi görselinden mutlaka tanıyacaksınız. Gençliğimde kendim de yetiştirdiğim bu sarmaşığın değerini bilemediğimi şimdi anlıyorum. Havada bulunabilen formaldehit ve başka uçucu kimyasalları arındırma özelliği ile evinizin havasına artı değer katacağı mutlak.


Areca Palm (Chrysalidocarpus Lutescens)
Havada bulunan karbondiyoksiti oksijene dönüştürür. Evinizde yaşayan kişi başına 4 adet omuz boyunda alacağınız steril toprağa ekilmiş Areca, ortamın oksijen seviyesini arttırır. Video Yeni Delhi’de bulunan bitkilerin yaprakları her gün silinmesi, 3-4 ayda bir  de açık havaya çıkartılmaları gerektiğinden bahsediyor.