KANSERİN TEMEL NEDENİ OKSİJENSİZLİK

                                                                              


www.drbeytiyebas.com
0224 2332 8 28

İnsanlar, birçok nedenden dolayı oksijen yetersizliği çekerler.örneğin uzun süre hava kirliliğine maruz kalma, sigara içme, hareketsiz yaşam, stres, derin nefes alamamak ve yetersiz egzersiz gibi

Bilimsel çalışmaların sonucunda bilim adamlarının ortak açıklaması ise şöyle:KANSERİN TEMEL NEDENİ OKSİJENSİZLİK

Bilimsel çalışmalar  hücresel oksijen yetersizliğinin, kansere yol açtığı aynı zamanda kanserin yayılmasını da kolaylaştırdığını göstermektedir.
Kanser hücreleri, oksijenden zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlanırsa, çok hızlı büyüyen, enerji olarak şekeri tüketen  kanser hücrelerinin hızlı çoğalmasının  durduğu,tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu ve tümör hücrelerinin öldüğü gözlenmiştir.

Ozon terapi ,  kanser tedavisinde oksijenlenmeyi sağlayarak hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engellerken ,bağışıklık sistemini uyararak da vücudun kendi kendine kanser hücrelerine karşı savunmasını arttırır.
Aynı zamanda kemoterapi ve radyoterapi gören hastalara destek amaçlı ozonterapi uygulandığında  bu tedavilerin yan etkilerini en aza indirirken aynı zamanda  etkilerini  de güçlendirmektedir.

Ozon bir kanser ilacı değildir. Ama düzensiz, anormal hücre çoğalmasını engellediğini gösteren klinik araştırmalar vardır.

Doku oksijenlenmesini artırıcı; bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile de vücudun kanserle savaşımında önemli bir destek oluşturur.

Ayrıca beyinde endorfin ve serotonin gibi hormonların  yapımını arttırarak  AĞRI KESİCİ ve MUTLULUK VERİCİ  etki de gösterir.