SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ


SAÇ DÖKÜLMESİ  TEDAVİLERİ
      Saç, follikül denilen özel bir üretken doku tarafından oluşturulur.
    Ömrünü tamamlamış saç kendiliğinden veya tarama, yıkama sırasında dökülür. Bunun yerine yeni saç çıkar. Günde ortalama 100 adet saç dökülmesi normaldir.
        
     Saç dökülmesinin nedeni bilinmeden  doğru bir tedavi yaklaşımı sağlanamaz. Bu nedenle dökülmenin hangi nedenle olduğunu araştırmadan tedaviye başlamamak gerekir.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE OZONTEDAVİSİ  UYGULAYARAK,
·         Kafa derisindeki saçsız veya saçların azaldığı bölgelere yapılan ozon uygulamaları ile kılcal damarlarda kan akımı ve sonuçta oksijenlenmede artma olur.
·         Bunun sonunda zayıf ve güçsüz kalan saç üreten folliküler uyarılır.Tamiri başlayan folliküllerden saç üretimi başlar.
         Saç dökülmesi bulunan kişilere seanslar halinde uygulanan ozon tedavisi ile,
        saç dökülmesinin durduğu,yeniden çıkan saçlar daha sık,kalın koyu renkli  olduğu gözlenir  
·         Bu tedavi herhangi bir yan etkisi olmayan, uygulanan kişilerde herhangi bir hormonal dengesizlik oluşturmayan doğal bir yöntemdir.
Ayrıca
·         Saç dökülmesine sebep, bakteri ve  mantar gibi enfeksiyonlar ise ozon tedavisinin güçlü bakteri ,mantar öldürücü özelliği vardır.
·         Saç bakımı ve boya gibi kimyasal maddeler ile yıpranmış saçların tamiri ile dökülme azalır veya tamamen yok olur.
                                                                                       

 
Saç dökülmesinde ozon tedavisinin PRP ve saç mezoterapisi gibi yöntemlerle desteklenmesi gereken durumlar vardır.

Saç mezoterapisi,
Saçları dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha parlak,canlı ve sık  görünmesini sağlamak  için yapılır. Saç Mezoterapisi, cansız saçları olanlar için en iyi çözümdür.
Saç mezoterapisinde uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda, özel iğneler ve özel bir teknikle verilir. Uygulanan ürün içinde  saç köklerini besleyen vitaminler, mineraller, proteinlerin ve  antioksidanlar vardır.. Aynı zamanda bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçları içerir. Derideki kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç, süratle etkisini gösterir.
                                                                     
  

PRP TEDAVİSİ
Hastadan alınan kan, özel işlemlere tabi tutulur. Elde edilen  trombositten zengin bir plazma saç dökülmesi sorunu olan bölgeye çok ince iğneler ile enjekte edilir.
Bu yöntem, kıl kökleri  canlı ise yeni saç çıkışını sağlıyor, saç dökülmesini azaltıp saçların  kalınlaşması ve güçlenmesine yardım ediyor.
Eğer hasta saç ekimi safhasında ise  saç ekimi öncesi ve sonrasında ozonterapi,mezoterapi  ve PRP uygulamaları saç ekiminin başarı oranını arttırmaktadır.

 www.drbeytiyebas.com
0224 233 2828