GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN BİTKİSEL KÜRLER

                                                                        


Suna Dumankaya dan göz altı morlukları  için kürler
Gözaltı morlukları bitkisel tedavisi ve şifalı bitkiler.. Suna Dumankaya göz altı morlukları nedenleri arasında genetik sebepleri ve diğer sağlık sorunlarının olabileceğini, gerekirse hekime başvurulması gerektiğini belirtiyor ve göz altı morlukları ile göz altı torbaları bitkisel tedavisi için aşağıdaki kür tariflerini öneriyor.
kür 1
Birer çay kaşığı bal, limon suyu ile tuzsuz tereyağı karıştırılır. Bu kür iki günde bir gözaltlarına ince bir tabaka biçiminde sürülür. 7 günde bir kez de kivi meyvesinin kabuklarının ıslak olan iç kısmı 15 dakika göz altı morluklarında bekletilir. Gözaltı morlukları zamanla azalacaktır.
kür 2
Bir adet orta boy çiğ patates rendelenir ve suyu çıkarılır. Bu patates suyu içerisine çeyrek büyüklükteki taze limonun suyu sıkılıp eklenir. Temiz bir tülbent önce sıvıya batırılır, ardından göz altlarına kompres yapılır. Eğer kırışıklık problemi de varsa, gece yatmadan önce bir tane E vitamini ampulü kırılır ve buğday özü yağı ile karıştırılır. Bu kırışıklık kürü nazikçe masaj yapar gibi kırışıklık olan bölgeye sürülür.