OZON TEDAVİSİNİN GENÇLEŞTİRİCİ ETKİSİ

                                                                    
www.drbeytiyebas.com

BURSA OZON TEDAVİSİ

0224 233 2828                Hücreler de tıpkı bizim soluyarak oksijen aldığımız gibi oksijen ihtiyaçları vardır . Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon terapiden  sonra fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirirler.
Ozon terapi alanların saç dökülmesi azalır veya durur, ciltleri gerginleşir, yürüyüşlerine zindelik, bakışlarına canlılık gelir. Bu değişiklikler, zamanla ozon tedavisini  en az hastalıkların tedavisi kadar, hatta belki daha da fazla, gençlik için başvurulan bir tedavi olmasına yol açmıştır. 
Ozon, yaşlanmayı geciktirici  etkisinin  yanı sıra fiziksel dayanıklılığı ve yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırır.
Cildin kendisini yenilemesini sağlar.
Ozonterapistler ve ozontedavisi alan kişiler tarafından da belirgin bir şekilde gözlenen bu değişikliklerin sebebi yani ozon tedavisinin gençleştirici etkileri şöyle sıralanabilir.

1. Ozon Terapi gerek alyuvarları, gerekse damarları iyileştirerek, dolaşımı iyileştirir. Böylelikle tüm hücrelerimizin daha iyi oksijenlenmesini ve kanlanmasını sağlar.
2.  damar sertliğini giderir.
 
3. oksijenlenmesi bozulmuş dokularda yeni kılcal damarlar oluşmasını uyarır
4. beyinde mutluluk hormonu endorfin ve gençlik hormonu melatonin salgılanmasına yol açar.
5. tiroid hormon salgısını düzenler.
6. kas ve kemik kütlesini arttırır.
7. hücrelere detoks yaptırır.

Ozonterapi üçüncü bir böbrek, ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışırak vücuttaki detoksa yani zehirlerden arındırma işlevine yardımcı olur.OZON TERAPİ ALANLARDA GÖRÜLEN DEĞİŞİKLİKLER
·          Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımı artarak, derinin kanlanması arttığından  cildimizin yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünümde oluşmasını sağlar. Daha temiz, yumuşak ve gençleşmiş bir cilt açığa çıkar.
·         Kaslarda biriken laktik asidi azaltarak kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir.
Kafa derisindeki saçsız veya saçların azaldığı bölgelere yapılan ozon uygulamaları ile kılcal damarlarda kan akımı ve sonuçta oksijenlenmede artma olur. Bunun sonunda zayıf ve güçsüz kalan saç üreten kıl kökleri uyarılır. Saç bakımı ve boya gibi kimyasal maddeler ile yıpranmış saçların tamiri ile dökülme azalır veya tamamen yok olur.

    Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.Depresyon ve anksiyeteyi ferahlatıcı etkisi vardır. Daha ilk seansta gevşemiş ve rahatlamış olduğunuzu hissedersiniz.

Ozon tedavisini ozon sauna yöntemiyle alıyorsanız,
-Kalori harcayarak kilo kaybedersiniz

-Toksinlerden arınırsınız

Ozon ,Toksinleri okside ederek büyük organlar vasıtasıyla atılmasını sağlar. Vücudun doğal toksin arındırma sürecine yardım eden oksijen miktarını artırır. Kronik yorgunlukların ve çevresel faktörlerden kaynaklanan rahatsızlıkların tedavi edilmesini sağlar. Vücutta iyileşmeyi hızlandırır ve hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları ve toksinleri yok eder.

Ozon Sauna, derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini; yumuşak , pürüzsüz ve daha dirençli bir yüzeye sahip olmasını sağladığından  ve hücre oksijenlenmesini arttırdığından selülit  ve bölgesel yağlanmada  belirgin gerilemeler izlenir,

Ter kokusu derideki mikropların ter ile yaptığı etkileşimden oluşur .Ozon saunadan sonra deri yüzeyindeki  mikrop sayısı azalacağı veya kaybolacağından , ter kokusu olmayacaktır.