TEMİZLİKTE DETERJAN KİMYASALLARI YERİNE BAHARATLARINIZI KULLANIN!

Evinizde bulunan baharatlar ile yemeklerimize lezzet vermek dışında birçok şey başarabilirsiniz aslında, örneğin mutfağınızdaki karınca istilasını engelleyebilirsiniz.  Bir daha ki sefere sizin mutfağı karınca istila ederse  veya bahçenizde zararlıları önlemek isterseniz , sizin baharatları denemeniz  gerekir. 
Tuz ve biber gibi ortak baharatlar günlük ev sorunları için sert kimyasallar yerine kullanılabilir.   
Tarçın - Karıncalar tarçından nefret ediyorlar! Eğer bir istila varsa yani, karıncaların bulunduğu noktaya biraz tarçın koyarak onları kaçırabilirsiniz.
Nane - Fareler (ve örneğin sincap, tavşan ve sincaplar gibi diğer kemirgenler) nane alerjisi, çünkü koku alan birçok kemirgenlerin nane kokusuna alerjisi bulunmaktadır.
Tuz - Küf sizin banyonuzda veya evinizde büyüyor ise, eşit parçalar tuz ve limon suyunu karıştırın. Küflü alana uygulayın ve birkaç saat bekletin. İyice durulayın.
Biber - Çamaşırhanede solmaya karşı “parlak” tutmak için, yıkama için biber bir çay kaşığı ekleyin. 
Sarımsak - Bahçenizde bulunan haşereleri sarımsak kokusu ile kaçırabilirsiniz. Sarımsak ve suyu karıştırarak bir sprey elde edebilirsiniz eldetmiş olduğunuz spreyi bahçenizde bulunan bitkilere sıkarak haşerelerden kurtulabilirsiniz.