KİLO ALMAMANIN EN AKTİF 7 YOLU

Obeziteyi Önlemek için 7 Yol

Obeziteyi Önlemek için 7 Yol
Sağlıkta her şeyin sırrı önlem almakta yatar. Önemli olan, bir sorun ciddileşmeden belirtileri tanımlayabilmektir.
Vücudunuzun veya sağlığınızın kötüye gittiğini teşhis etmenin basit yolları vardır. Çoğu durum basit önlemler alarak önlenebilir.Obezite de bu duruma bir istisna değildir. Bu nedenle, aşağıdaki 7 adımı uygulamanızı öneririz. Sağlıklı bir yaşam süremeye başlamak için asla çok geç olmadığını unutmayın.

1: Aktif yaşayın

Obeziteyi önlemenin en etkili yolu aktif bir hayat tarzı sürdürmeyi seçmektir. Asansöre binmek yerine merdivenleri kullanmak veya süpermarkete yürüyerek gitmek gibi basit aktiviteler son derece faydalı olabilir. Pek çok insan spor salonuna gitmekten de hoşlanır, ancak bu şart değil. Egzersiz yapmanın pek çok yolu var; yürüyüşe çıkabilirsiniz, koşabilirsiniz, yüzebilirsiniz veya bisiklete binebilirsiniz ve hatta evde yoga gibi egzersizler yapabilirsiniz.

2: Sağlıklı beslenin

Uzmanlar bir insanın günde 2.000 kalori yemesini ve diyetlerinin süt ürünleri, et, tahıl, meyve, sebze ve baklagiller gibi gıdaları içermesini önerirler. Diyetinizi uzmanların standartlarına göre ayarlayabilirsiniz. Bu, obeziteyi önlemenin en etkili yollarından biridir.

3: Kilonuzu ölçün

Haftada bir kere tartılıp sağlıklı bir kiloda olduğunuzdan emin olmak önemlidir. Eğer kilo almaya başladığınızı fark ederseniz, o zaman kilo vermek için gerekli önlemleri almanın vakti gelmiştir.  Bir seçenek, evde egzersiz yapabilmeniz için örneğin koşu bandı gibi egzersiz aletleri almaktır.

4: Yeterli miktarda su için

Pek çok insan açlıkla susuzluğu karıştırır. Uzmanlar her gün 8-10 bardak su içmenizi önerirler. Su vücudunuzu temizler ve onu kirliliklerden arındırır. Unutmayın ki içtiğiniz suyun doğal olması önemlidir. Bu suyun tatlandırıcı veya herhangi bir türde şeker içermemesi gerekir.

5: Yılda en az bir kere genel muayeneden geçin

Doktorlar yetişkinlerin sağlık sorunlarını önlemek için senede bir kere genel muayeneden geçmelerini önerirler. Doktorunuz komplikasyonları erken tespit ederek onları ciddileşmeden çabukça tedavi edebilir.

6: Evde abur cubur bulundurmayın


İnsan çoğu zaman kendini kontrol edemez ve abur cubur yemek ister.Onun için akıllıca davranın ve evde hiç abur cubur bulundurmayın.

7: Sadece karnınız acıktığında yemek yiyin

Araştırmalara göre, doğal olarak ince olan insanların büyük bit çoğunluğu, sadece acıktıklarında yemek yedikleri için incedir.Sadece vücudunuz size besine ihtiyacı olduğunu belirttiğinde yemek yemek, obeziteyi önlemek için mükemmel bir yoldur.