PARAFİNLE VÜCUT BAKIMI

Parafin Nedir? Zararları Nelerdir?Parafin nedir?

Ham petrolden üretilen renksiz ve  kokusuz olan birtür mum çeşidi olan parafin ilk defa 1829 yılında bulunmuştur. Parafinin bulunma sebebi ise ham petrolün daha verimli olması için bu maddeden ayrıştırılması gerekiyordu.
Parafin, eterde, benzende, katran da, şist de ve petrol yağlarında ve kaynamış alkolde çözünebilir. Suda asla çözünmez.
Parafin nerede ve nasıl kullanlır?
Bu maddenin kullanım ağı oldukça fazladır. Parafin;tekstil ürünlerinde, eczacılıkta, kozmetik sanayiinde, plastik patlayıcı madde ve elektrik malzemelerinin üretiminde, bağcılıkta, bir şeylerin izolasyonunda ve en önemlisi de katı ve sıvı  yiyeceklerin saklanmasında kullanılır. Çünkü parafin maddesi diğer maddelerle tepkimeye yani reaksiyona girmez. Sadece izolasyonunu sağlar ve dış etkilere karşı korur.
Tekstilde kullanılan parafin sayesinde materyaller su ve hava geçirmez, böylelikle güçlü bir yalıtım sağlanmış olur.
Kozmetik ürünlerde kullanılan parafin, malzemelerin suya karşı dahanıklılığını artırır ve daha kalıcı olmasını sağlar.
Cilt bakımı ürünlerinde kullanılan parafin ise cildin gözeneklerini tıkar ve nemin ciltte kalmasını sağlar bu şekilde cilt kuruluğu olmaz yumuşacık olur.
Yiyecek ve içeceklerde kullanılan parafin, ürünün hava ile temasını keser ve bu sayede ürün daha uzun süre bozulmadan muhafaza edilir.
Mum imalatında kullanılır. Evimize almış olduğumuz her mum bir parafindir.

Vücut Parafini

Vücut Parafini Nedir? 

Vücut Parafinleri güzellik ve bakım uygulamaları için çeşitli bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş, soğuk sürülebilen yumuşak dokulu formda formülize edilmiş parafinlerdir.
Isıtıcı kazana gerek olmadığından hazırlık aşaması gerektirmez, istenilen miktar kişiye özel direkt olarak uygulanabilir. Soğuk uygulamayla hassas ciltlerde yakmadan güvenle kullanılabilir. 

Vücut Parafini Faydaları Nelerdir?

Vücut Parafinleri, toksinlerin ve ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Selülitli bölgelerin azalmasına, düzgün bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur. Yoğun nemlendirici özelliği sayesinde ipeksi bir tene sahip olmanızı sağlar. 

Vücut Parafini Nasıl Kullanılır? Parafin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ürünü bir spatula yardımıyla vücudunuza sürün ve ince bir tabaka oluşacak şekilde yayın. Uygulama yapılan bölgeyi streç film veya vücut naylonu ile sarın. Sauna, ısı battaniyesi veya havlu içinde vücudu terlemeye bırakın. 30-45 dk arası beklenmesi uygundur. Uygulama sonrasında vücudunuzu havlu ile siliniz ve bir süre su ile temas ettirmeyiniz.
Özellikle sıcak uygulama istenildiğinde erime sıcaklığı normale göre daha düşük olan Clavien vücut parafini, parafin ısıtıcı kazan içinde daha kısa sürede erir ve istenilen bölgeye fırça yardımıyla yakmadan rahatça uygulanabilir.

  
El Ayak Parafini

El Ayak Parafini Nedir?

 El Ayak Parafinleri güzellik ve bakım uygulamaları için çeşitli bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş, soğuk sürülebilen yumuşak dokulu formda formülize edilmiş parafinlerdir.

El Ayak Parafini Faydaları Nelerdir?

El Ayak Parafinleri, El ve ayaklarda çatlak oluşumunu engeller çatlaklara karşı yoğun bakım sağlar. Manikür, pedikür öncesinde ve sonrasında yumuşatma ve bakımda etkilidir. 

El Ayak Parafini Nasıl Kullanılır? Parafin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ürünü el ve ayakların üzerini kapatacak şekilde sürünüz ve ince tabaka oluşacak şekilde yayınız. Uygulama yapılan bölgeyi streç film ile sarınız. El ve ayaklarınızı havlu eldiven ve havlu patik içinde 30-45 dk bekletiniz. Uygulama sonrasında kağıt havlu ile el ve ayaklarınız siliniz.
UYGULAMA ALANLARI


Selülitin portakal kabuğu görünümünde olduğu bölgelerde


Sarkık kol altlarında


Bacaklarda


Karın ve sırt dahil tüm vücutta


Ayrıca el-ayak bakımında ve fizik tedavi amaçlı farklı yöntemlerle de uygulanıyor.

NASIL UYGULANIYOR?

Yaklaşık olarak 50 derecede parafin eritiliyor ve sorunlu bölgeye direkt yada sıvılaşan parafine batırılan gazlı pedlerle uygulanıyor. 

Eğer vücuda direkt uygulanırsa üzeri bir naylon yada folyo ile kaplanarak ısının dağılması önleniyor. Kişi bu şekilde 20-40 dakika bekletiliyor. Bu sırada sıcak parafin vücudu terletip toksin ve ödemleri atarak yağları parçalıyor.

Ardından uygulandığı bölgeye yine çamurla yüzeysel ve tepkisel masaj yapılarak yağ parçalama ve sıkılaştırma pekiştiriliyor. 

KAÇ SEANS SÜRÜYOR?

Bakım haftada en az bir seanstan oluşmak üzere 6-10 seanslık bir kürle tamamlanıyor.